İNTERNET SİTEMİZDE İÇERİK VE ARAYÜZ GÜNCELLEME ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM ETMEKTEDİR
Kamuoyuna önemle duyurulur


Kamuoyuna önemle duyurulur.


Kayalık Sokak üzerinde zeytin ağaçlarının kesilip katledildiği yönündeki bilgi kirliliğini ortadan kaldırmak ve kamuoyu vicdanını rahatlatmak üzere Belediye Başkanlığımızca yapılan açıklamadır;

Kayalık Sokak'taki  zeytin ağaçları taşıma ve yeniden dikim yapılabilmesi için önce usulüne uygun olarak budanmıştır. Daha sonra ağaçların kökleriyle birlikte sökülerek Karakum yolundaki yeşil alana dikimi gerçekleştirilmiştir. Ağaçların budama yüzeylerine hastalık ve mantar oluşumundan korunması için ilaç ve macun sürülmüştür. Ağaçların kök boğazı çevresinde sulama çanağı oluşturularak  gübre ve köklendirici atılarak sulanmıştır. Bakımlarına düzenli olarak devam edilmektedir.  Benzer uygulamalar daha önceden de Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimizce yapılmış olup bir çok ağacın kurtarılması sağlanmıştır. Belediyemiz ağaç kesim konusunda son derece hassas davranarak, ağaçları yaşatmak için tüm imkanlarını kullanmaktadır. Daha önce yapılan  ve devam eden asırlık çınar ağaçlarının kurumaması için tedavi edilmesi, Sinop Zeytini yaşatma çalışması gibi çalışmalarımız  bunun en güzel örnekleridir.

Vatandaşlarımız her zaman Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne uğrayarak çalışmalar hakkında bilgi alabilir, görüşlerini iletebilirler.

Tüm belediye personelimizle daha yeşil, daha güzel bir Sinop için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.