İNTERNET SİTEMİZDE İÇERİK VE ARAYÜZ GÜNCELLEME ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM ETMEKTEDİR
BELEDİYE BAŞKANIMIZ BARIŞ AYHAN'IN 10 KASIM ATATÜRK'ÜN ANMA GÜNÜ MESAJI


Belediye Başkanımız Barış AYHAN 10 Kasım ATATÜRK'ü Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkanımız mesajında;

''Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü bedenen aramızdan ayrılışının 82.yılında özlem, saygı ve sevgiyle anıyorum.Bu ayrılış fiziki bir ayrılış, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK her bir Türk vatandaşının kalbinde ilelebet yaşamaya devam edecektir.    

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK hayatı boyunca  ülkesi için mücadele etmiş, Türk'ün gücünü tüm Dünya'ya göstermiştir. Büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK askeri yeteneği ile cephelerde, siyasi ideolojisi ile de uluslararası arenada büyük başarılara imza atmıştır.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK; kısıtlı imkan ve zor şartlar altında hürriyet ve vatan aşkıyla her bir yanı yanmış yakılmış, türlü işgallere uğramış ülkemizi 19 Mayıs 1919'da Samsun'dan yaktığı ateşle düşmandan temizlemiş ve bu millete millet olma bilincini aşılamıştır.

Benim en büyük eserim diyerek nitelendirdiği ve kurtuluş mücadelemizin eşsiz bir zaferle neticelenmesi ile ilan ettiği Cumhuriyet;  tüm Dünya'ya örnek teşkil etmiş, egemenliğin kayıtsız şartsız halka verilmesi ile de halk devletle bütünleşmiştir. ''Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır'' sözü ile Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün ölümsüzlüğünü belirttiği Cumhuriyet'e sahip çıkmak her Türk vatandaşının en asli görevidir.

Geleceğe ışık tutan fikirleri, ileri görüşlülüğü ve ideolojileri ile günümüzü aydınlatan Ulu Önderimiz her daim pusulamız olacaktır.

''Birinci vazifen, Türk istiklalini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir'' sözü ile bize hedef gösteren Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK 'ün
bizlere bıraktığı bu büyük mirasa sahip çıkacak; Türk İstiklalini, Türk Cumhuriyeti'ni ilelebet payidar kılacağız.
Bu duygu ve düşüncelerle; bedenen aramızdan ayrılışının 82. yılında Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK 'ü bir kez daha sevgi, saygı ve özlemle anıyorum. Ruhu şad olsun '' ifadelerine yer verdi.

sinop web tasarım