İNTERNET SİTEMİZDE İÇERİK VE ARAYÜZ GÜNCELLEME ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM ETMEKTEDİR
BELEDİYE BAŞKANIMIZ BARIŞ AYHAN'IN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI


Belediye Başkanımız Barış Ayhan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Mesajında;
 ''10 Ocak 1961'de gazetecileri onurlandırmak, hak ve yasal güvencelerini korumak amacıyla Resmi Gazete'de yayınlanan ''212'' sayılı kanun ile anlam bulan 10 Ocak günü  ''Çalışan Gazeteciler Günü'' olarak kutlanmaya başlanmıştır.

Basın mensuplarımız güçlü bir demokrasinin  olmazsa olmazlarıdır.Ülkenin gelişiminde ve kalkınmasında güçlü ve özgür basının rolü yadsınamaz bir gerçektir. Basın meslek ilkeleri çerçevesinde objektif ve doğru haberin peşinde koşan kıymetli basın emekçileri, mesai mefhumu gözetmeden gece gündüz demeden çalışarak kamuoyunu bilgilendirmekte adeta bir kamu hizmeti vermektedir. Devletle vatandaş arasında köprü vazifesi gören, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ''milletin müşterek sesi'' diyerek önemini belirttiği değerli basın mensupları; vatandaşın devlete açılan ilk kapısı olduğu gibi devlet için de denetleme mekanizması ortamı oluşturmaktadır. 

Teknolojinin gelişimi ve internetin yaygınlaşmasıyla birlikte oluşan sahte gündem ve yalan haber havuzunun karşısında, en zor şartlarda dahi dimdik duran idealist gazetecilerimiz ülkemiz adına kutsal bir görev ifa etmektedirler. Doğru ve ilkeli gazetecilik huzur ve refah ortamının sağlanmasında öncül faktörlerden biridir. 


Bu müstesna gün vesilesiyle; başta Sinop için birlikte çalıştığımız, her daim yanımızda desteklerini hissettiğimiz basın mensuplarımız olmak üzere  gazetecilik mesleğini icra eden tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. '' ifadelerine yer verdi.   

 

sinop emlak sinop satılık daire sinop kiralık daire sinop web tasarım