BELEDİYE BAŞKANIMIZ BARIŞ AYHAN'IN YAŞLILAR HAFTASI MESAJI


Belediye Başkanımız Barış AYHAN Yaşlılar Haftası'nı yayınladığı mesajla kutladı. Başkanımız  mesajında; 


'' Geçmişle günümüz arasında köprü vazifesi gören, bizleri modern dünyanın gereklerine uygun yetiştirerek yarınımızı da şekillendiren büyüklerimize  her daim saygı duyacağız. Tecrübeleriyle yarınımıza ışık tutan yaşlılarımız örf adet ve geleneklerimizin gelecek kuşağa aktarılmasında birer rol model oluşturarak adeta yaşayan cevherlerimiz olmaktadır.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK; "Bir milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu; o milletin yaşama kudretinin en önemli kıstasıdır. Geçmişte çok güçlüyken, tüm gücüyle çalışmış olanlara karşı minnet hissi duymayan bir milletin, geleceğe güvenle bakmaya hakkı yoktur'' sözleri ile yaşlılarımıza verilmesi gereken önemi belirtmiştir.

Hayatlarının büyük bir kısmını ailesine ve vatanına hizmet ederek geçiren değerli büyüklerimizin Yaşlılar Haftası'nı en içten dileklerimle kutluyorum.

Dünya'yı etkisi altına alan, mutasyona uğrayarak bulaşıcılığı ve etkisi artan Koronavirüsün yaşlı vatandaşlarımızda daha ölümcül zararlara sebebiyet verdiğini bir kez daha belirterek büyüklerimizin mücbir durum olmadıkça dışarıya çıkmamalarını, gereken tedbirleri almalarını önemle rica ediyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum'' ifadelerine yer verdi.

 

sinop emlak sinop pansiyon sinop günlük kiralık daire sinop web tasarım güneş paneli güneş enerjisi güneşten elektrik üretme