BİLGİLENDİRME


Değerli Sinoplular;  


Seydi Ali Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü ve İI Milli Eğitim Müdürlüğü;  okul bahçesindeki ağaçların boylarının çok uzaması ve zaman zaman kuruyarak kırılan dalların öğrencilerin can güvenliğini tehlikeye atması nedeniyle ilimiz Orman İșletme Müdürlüğüne durum değerlendirmesi için başvuruda bulunmuş ve  Orman İşletme Müdürlüğünden  *yoğun bir kar yağışında ya da çıkabilecek bir fırtınada devrilme ihtimallerinin yüksek olduğu görülmüş oIup kesilmesinin uygun olacağı kanaatine varılmıştır." cevabını almıştır.

Söz konusu cevaba istinaden okul yönetimi ağaçların kesimi hususunda imkanIarı olmaması nedeniyle belediyemizden yardım talebinde bulunmuş, öğrencilerin ve kaldırımda yürüyen vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği olması ve Orman İşletme Müdürlüğü yetkililerinin de onayı olması nedeniyle kesim işlemi gerçekleştirilmiştir.

 

Bełediyemiz, budama ve kesim konusunda son derece hassas davranmaktadır. ÖnceIikIi  amacımız hastalıklı ağaçların tedavi edilmesidir. Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz normal budama işleri dışında diğer kurumlardan ve vatandaşlarımızdan çeşitli şikayet ve talepler almaktadır. Bunlardan kısaca bahsetmek gerekirse; İI Emniyet Müdürlüğümüz şehir içerisinde ki bazı ağaçların daIIarının MOBESE kameralarının önünü kapattığını, YEDAŞ İI Müdürlüğü bazı ağaç dallarının elektrik telłerine değmesi nedeniyle elektrik kesintilerine neden olduğunu ayrıca yangına sebebiyet vereceğini belirterek dalların budanmasını talep etmektedir. Vatandaşlarımız, okul bahçelerinde, kaldırımlarda ve çocuk parklarında kuruyan dalların çocukların üzerine düşme tehlikesi olması nedeniyle ağaçlarımızın budanmasını talep etmektedir.

 Bu ve bunun gibi kamuoyu yararına yaptığımız çalışmalar sürmekte, ağaç katliamı denilerek lanse edilen bir durum söz konusu olmamaktadır.

Daha yeşil daha yaşanabilir bir Sinop için çalışmalarımız devam ediyor.

 

sinop web tasarım sinop erkek öğrenci yurdu sinop kız öğrenci yurdu sinop kız yurdu arslan pansiyon sinop