VATAN SİZE MİNNETTAR


Ülkemiz içinde bulunduğu stratejik konumu itibariyle kurulduğu günden bu yana türlü saldırılara maruz kalmış ve girdiği her mücadeleden alnının akıyla çıkmasını bilmiştir.

Milletimiz içindeki tam bağımsızlık ve özgürlük ideolojisi ile; yaşlı-genç, kadın-erkek demeden cephelerde canı pahasına mücadele etmiş ve bu uğurda nice canları şehit ve gazi vermiştir. Bu cennet vatan, bayrağı ve özgürlüğü uğruna cansiperane mücadele veren şehitlerimizin ve gazilerimizin bizlere emanetidir. Kahramanlarımızın cephelerde sergilediği dik duruş biz ve bizden sonraki nesillere ışık tutacaktır.

Bağımsızlık ve istiklal uğrunda gazi olan; bir uzvunu ve ömrünü vatana adayan gazilerimize ne kadar saygı göstersek ne kadar minnet duysak azdır. Bize emanet etikleri bu vatanda onlardan ders alacak, onlarla birlikte yeni kuşaklara vatanseverlik ve aidiyet duygusunu aşılayacağız.

Sakarya Meydan Muharebesi'nin zaferle neticelenmesi sonrasında, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e ''Gazi'' ve ''Mareşal'' ünvanı verdiği bu önemli günde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kararlığıyla, tam bağımsızlık ve özgürlük mücadelemizi sürdüreceğiz.

Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, bağımsızlığına gelecek tehdit ve baskılara boyun eğmeyecek ; Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün '' Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır'' vecizesi ile bizlere işaret ettiği Türkiye Cumhuriyeti'ni ilelebet payidar kılacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle; aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmetle anıyor, hayattaki gurur kaynağımız gazilerimize sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum.

Barış Ayhan/ Sinop Belediye Başkanı